WhatsApp’ı Bilgisayara Kurmak


Normal şartlarda sadece cep telefonlarımızda kullanabildiğimiz WhatsApp’ı bilgisayarımızda da kullanmanın bir yolu var mı? Bir web hizmeti olan Manymo sayesinde bu mümkün kılınıyor.

WhatsApp’ı bilgisayarınızda çalıştırmak için yapmanız gereken, ilk etap da Whatsapp’ın APK dosyasını indirmek.

Sonraki aşaması ise Manymo web sitesinde bir kullanıcı profili oluşturmak. Oturum açtıktan sonra menü çubuğuna tıklayıp ve sonra da “Launch Emulator” bağlantısına tıklayın. Burada “App” kategorisi altında “Launch with” seçeneğini göreceksiniz. Şimdi WhatsApp’ın APK dosyasını (uzantıyı apk olarak değiştirmeyi unutmayın) karşıya yükleyin. İşlemin geri kalanında talimatları izlemeniz yeterli.

WhatsApp’ı başlattığınızda telefon numaranızı doğrulamanız gerekecek. Bu çalışmayacağından, sms doğrulamasının başarısız olmasını bekleyin ve telefon numaranızı girerek Whatsapp’ın sizi aramasını sağlayın. Bu şekilde uygulamaya girmeniz gereken kodu edinebilirsiniz. Ancak varolan kişilerinizi uygulamaya aktaramayacaksınız.

Manymo’nun sıkıntıları

Hizmet henüz oldukça yavaş ve ücretsiz sürümünü ayda sadece 10 kez kullanabiliyorsunuz. Bunun yanında WhatsApp’ı aynı anda sadece bir cihazda kullanmanız mümkün. PC ve mobil arasında sıkça geçiş yapmayın, Whatsapp sizi 24 saat boyunca engelleyebiliyor.

Manymo yerine alternatif olarak BlueStacks App Player‘ı da deneyebilirsiniz. Bu araç çok daha hızlı çalışıyor, ancak onu yapılandırmanız biraz daha zor olabilir.

Yayınlayan

aemrezorlu

kişisel blog, teknoloji, sanat, müzik, film, yazılım, telefon

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s