Çizgi roman hazırlamak ister misiniz?


Karikatür yapmak isteyenler için ideal bir ortam. Online ortamda sadece kullanıcı adı, şifre ve e-posta adresinizi yazarak tek adımda –aktivasyon istemeden- üye olabiliyor ardından hemen çizgi karakterleri canlandırmaya başlayabiliyorsunuz. Her yaş grubuna hitap ettiğini söylense de bana sorarsanız 5 ila 15 yaş arası için çok daha ideal bir ortam. Özellikle bu yaş grubunda yer alan öğrencilere –yani çocuklara- internette yararlı bir şeyler yaptırmak isteyen öğretmenler ya da ebeveynler için sık kullanılan listesine eklenmesi gereken bir adres: ToonDoo

Üye olduktan sonra hemen giriş yapıp Tools menüsünden ToonDoo Maker öğesi tıklandığında internet hızınıza bağlı olarak yavaş ya da hızlı biçimde bir flash ara yüz yüklenecek. Araçların hemen hepsi ara yüzün üst kısmında. Tamamen İngilizce olması bir yandan da İngilizce eğitimine önem veren aileler/öğretmenler için değerli bir nitelik olsa gerek. Kısa karikatür çizimlerinin yanı sıra komple kitap biçiminde çizgi romanlar da hazırlanabiliyor.

Bir İngilizce öğretmeni arkadaşımdan öğrendiğim bu internet sitesi umarım size de katkı sağlar. Basit bir internet sitesi değil elbette, çok farklı seçenekler sunuyor, tüm bunları keşfetmek zaman alıyor, o nedenle detaylarına ben de inmedim.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s