GGJ’de Kuralları Sen Koy, Dünyanı Kendin Yarat!


4212_Global_Game_Jam1

     Tüm dünyada ve Türkiye’de hızla gelişmekte olan oyun sektörünün, ülke çapındaki en önemli ve tek organizasyonu olan Global Game Jam (GGJ) 2013’ün Ege ayağı, İzmir Ekonomi Üniversitesi ev sahipliğinde düzenlenecek.

  25-27 Ocak tarihleri arasında İzmir Ekonomi Üniversitesi Konferans Salonu’nda düzenlenecek olan etkinlikte oyun geliştiricileri ve adayları, akademisyenler, oyun firmaları 48 saat uykusuz, eğlenceli ve öğretici etkinlik için İzmir’de buluşacak. “Kuralları sen koy, dünyanı kendin yarat!” sloganıyla gerçekleştirilen GGJ Ege, oyun geliştirme meraklılarının birbirleriyle tanışmaları ve bir ekip kurarak 48 saat içerisinde oyun geliştirmeleri olanağını sunuyor.

48 saatlik maraton öncesinde yapılacak olan eğitim ve sunumun ardından başlayacak olan etkinlik sadece oyun geliştiricilerine değil, İzmir’de sektöre ilgi duyan tüm katılımcılara açık olacak. Farklı sektörden profesyonel kişiler, 48 saatlik yorucu etkinlik sırasında katılımcılara oyun geliştirmeleri konusunda mentörlük yapacaklar. 2012 yılında 62 katılımcı ile gerçekleşen etkinliğin bu yıl 75 katılımcıya yükselmesi beklenirken, 10 kişilik jüri ekibi de oyunları eleyecek.

     Tüm bilişim ve oyun sektörünün heyecanla beklediği GGJ Ege ile ilgili detaylı bilgiye www.ggjege.org adresinden ulaşılabilir.

Yayınlayan

aemrezorlu

kişisel blog, teknoloji, sanat, müzik, film, yazılım, telefon

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s