Adını Palantis Koydum..


Oyunu her bırakan birşeyler yazar içini boşaltır ağlama duvarına..kimiside kendine bok atıldığını düşünür ya da herşeye gelin güvey olan bir yapısı vardır sazan gibi atlar… bunu yazma ihtiyacı duydum ama 1 haftada sanki server daha açılmamış; beta testleri yapılmamış ilgilenilmemiş bizde ilk defa oynuyormuşuz gibi hissettim.. Heleki dün gece (17.08.2011)gölcük depreminin 12. yıl dönümününde hemen hemen aynı saatte server çöktü/kitlendi/yönetim duyurmadan kasti yaptı/elektrikler gitti-ki sanmıyorum godaddy’den alınan serverın çökmesini; elektriklerin kesilmesini veyahut kitlenmesi çünkü diğer sitelere rahatça giriliyordu- oyuna 3 saat civarı girilemedi..(belki daha fazla) oyundaki gün ile gerçek saati karşılaştırdığınızda anlarsınız( mesela gercek zamanla 23.00 olduğunda oyunda ayın 24.günü oluyordu..) oyuna giremeyip zarar edenler illaki olmuştur..

Öncelikle tersane fiyatını neden değiştiriyorsunuz?!? Baskımı yapıldı; talepmi oldu; birilerine mi soruldu?!? Benim fikrimi alan olmadı açıkçası… “yönetim”  nasılda sert vurgulu, emredici bir kelime, sanki bir askerin hazır ola geçişi gelir bir başkasının ağzından duyulduğunda. Evet evet dersin hemen yönetime başvurursun herhangi bir sıkıntında.. ama unutulmamalıdırki bir askerde ; başbakanda; bekçide ; çobanda aynı işi yapar aslında: yöneticilik… yönetici ne derse o olur.. key ödemelerinin bile ana parasını, nemasını hatta ve hatta yasal faizini alabiliyorsunuz; kredi çekerken faiziyle ödüyorsunuz.. neden diye hiç düşündünüzmü? Çünkü enflasyon diye tefe tüfe gibi zamazingolar var.. palantiste de bu yaratılmaya çalışılmış: bina fiyatlarının şehir değerine endexle artması.. ben tersane için oyunun yüzde 99 nun altın diye ağladığı zamanlarda(şimdi de aynı esnaf kan ağlıyor pazarda mallar serili duruyor eş dost akraba kanka dışında-onlarında hali vakti yerindeyse- malları satın alan yok) 100 m küsür altn 1.875m odun ödeyerek bastım.. saolsun yönetim altın ve odunu geri verdi ama o zmn 1 ev  62k altn 1k odundu yönetim bana hammaddeleri geriverdiğinde 110k altn 2k civarı odundu..

Rest in peace arkadasimiz zemherinin banlandıgı zamanlarda casus raporlarıyla ilgili bir konu açmıştı çoğunuz hatırlar..yani casus raporundaki yüzde 16 yanılma payi aslında oradaki ordunun yüzde 16sını gösteriyor.. 300-400 ünite basmanın lüks olduğu şehir değerindeki arkadaşım 100 üniteyle hallederim dediği savaştan eli boş dönüyor, moral kaybediyor, amacına ulaşamıyor..Bu düzeltildi evet ama sadece şehirler için koloniler için değil.. “yönetim” bunu düzeltildi dedikten sonra yeterince inceledi mi? Hayır… kaldık bunlar server açıldıktan 3 ay sonra değil! Açılmadan önce halledilmesi gereken şeyler..

Cin arkadaşımız zamanında guilddaşlarından yalvar yakar ham toplayarak zamanın en büyük ordularından birini yaratıyor ve bundan ötürü ordusunu kaybediyor. Geri verildi mi hayır! X sehri y sehrine saldırıya gidiyor y sehrindeki adam ordusunu kuruyor ordu reytingi %78 diyor..y sehrinin sahibi ne olur ne olmaz diye ordu saldiri incele ordu incele gibi bütün casuslukları yapıyor ve ne görüyor: 6 ordunun 1i kendisine geliyor 1si korsana gidiyor diğerleri de kolonide… 200k üniteyi korsana yollayamazsınız ! (deneyin görün) y şehrindeki(savunan yani) 10 ünite koyuyor.. bi bakıyor x sehri fake gelmiş(yani %4ünden fazla %7sinden az lafın gelişi fake) hemen y şehri ordusunu kuruyor bi bakıyor 100 reyting(saldırıdan 2 dk sonra) bu ne şimdi?!?!

1.çağdayken rehberin tamamını okudum (keşke oksijen israfına sebep olan homo sapiens sapiensi inceseydim) ofensif büyülerin kaldırılamadığını deneyerek öğrendim gene bana patladı..

Kolcu ve golem ürettiğinizde gizliliğiniz gitmiyor tepe tepe kullanın..

Onarım büyüsüne boşuna para  vermeyin; beyaz mananınızı harcamayın.. çünkü tutmasını için yapıyorsunuz mananız “heba” oluyor tutuncada oluyor çünkü tamir etmiyor.. böylece üzerinize saldiri gelirken hammaddenizi harcamak için binada yapamıyorsunuz..! farketmez saldırı yokkende tamir olmuyor binalar.. yönetime haber edin 3-5 güne tamir eder onlar..(1 hafta gecmesine ragmen tamir edilmedi.. gene altına kıyıp tamir ettim..)

Guildden çıkınca yardım ordusu sizin şehrinizde kalıyor.. böylece gönül rahatlığıyla sağa sola dalabilirsiniz kimseden korkmayın..

Aystayn rumuzlu oyuncu(4.çağda) bende bile yokken; ejdarha ustası ünvanı ile şehir meydanında geziyor..

Mancınık.. oldukça pahalı zahmetli ünite maaşı yüksek.. mancınıkla nasıl saldırılır; hangi binaları yıkar; rastgelemi biz mi seçeriz bilen var mı?!?  Aman ya  banane 5.çağda değilim ihtiyacım yok diyebilirsiniz.. ama saldırdığınız kişiye azami zararı vermek istediğinizde şart.. fakat orduya bile koyamazken bu mancınıklar bir anda sizin şehrinizden otomatik olarak mi saldıracak? Menzili baya yüksek ozaman.. mancınıklar için tonla altn odun metal verdim üstüne üstlük hipnoz büyüsünü düş günde 18×2= 36m altn hiç kullanmadığım mancınıklar için ödüyorum..(ödüyordum düzelti tam 4 gün sonunda.. bu süre zarfında maaşlar belimi büktü etkili saldiri yapamadım.. )

Resme bakın bim bugları bildirmemden bıkmış olduğum gibi “yönetim” de oyunla ilgilenmekten bıkmış olmalılar…

Yanlış görmediniz 280k ünite 14 kadırgada.. fii tarihinde cin sierraya saldırdığında bu olay yasanmıştı..şuna eminimki kimse de 50 tane kadirga yok..buna rağmen genede ordusu geri verildi..

Tüm bunlar olup biterken yönetim nerede? Malum yaz aldığımız prelerle kumsalın tadını mı çıkartıyorlar? Kumsalda saatmi yok internet mi  anlamış değilim valla..

Ayrıca size tavsiyem oyununuzu dünyanın yüzde 99nun kullandıgı 3 browserda da(ff-chrome-ie) test edip kullanıcılara ulaşın (bidaha düşündümde siz önce oyunu test edin).. Chrome la palantis oynarken donma; tepkilerin geçikmesi; hele ki rezil rüsvan bir 5.çağ savaşı; yönetime ulaşta kısmında kimi tanımlanamayan script hataları..vsvs..

sonuç olarak koyun gibi oynamaya ; zamanımızı öldürmeye devam edeceğiz..

Yayınlayan

aemrezorlu

kişisel blog, teknoloji, sanat, müzik, film, yazılım, telefon

“Adını Palantis Koydum..” için 4 yorum

  1. ya da dil öğrenin kitap okuyun kendinizi gelistirin sevdiklerınize ailenize zaman ayırın ama online oyun oynamayın!..palantis oynayacaginiza okey oynayin batak oynayin bu oyunuda okadar kişi takip ediyor

  2. Eğlenceli bir yazı olmuş, bunları bu şekilde foruma yazmayıp buraya yazman çok iyi çünkü orada yazdığın herşeyin saçma ve yalan yanlış şeyler olduğu söylenip üstüne bir de ban yiyebilirdin..Foruma bu yazdıklarının linkini ver yeter cevabını nasılsa 2-3 ay sonra alırsın..Oyunun düzgün çalışması için tüm kodları atıp, palantisi mecvut kurallara göre yeniden yazmaları lazım..Oyunun orasını yama burasını yama demekki bir yere gelememiş..Karmaşa iyi oyuncunun hoşuna gitse de , diğer kullanıcılar oyunu çözemedikleri için genele hitap etmiyor, oyun sadeleşmeli ve yeniden yazılmalı..

    1. yazdım yazmaz olur muyum:D büyün sorunları aynı anda yönetimle de paylaştım; oyunla ilgili sorunlara cevap 1-2 gün sonrası gelirken forumda bu konuyu paylaşmamdan ötürü server2’nin en iyi 3.hesabı olan hesabım 1saat içinde banlanarak; beğenmiyorsan oynama şeklinde argo bir mail aldım 🙂

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s